Діяльність навчально-тренувального відділу (далі -НТВ) здійснюється на основі Положення про відділ, згідно методичних вказівок Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і відповідно затверджених навчальних Програм та Протоколів.
Створений згідно з наказом УОЗ від 17.12.2003р. №429-о „Про відкриття учбово-тренувального центру невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі в екстремальних ситуаціях” та „Положення про учбово-тренувальний відділ невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі в екстремальних ситуаціях” на базі Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги створено учбово-тренувальний відділ підготовки з надання медичної допомоги на догоспітальному етапі в екстремальних ситуаціях.
З 2022 року після реновації та оновлення навчально-тренувальний відділ (НТВ) посилив та інтенсифікував свою роботу. В рамках бюджетної програми „Розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізація і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’яˮ отримав сучасні манекени та тренажери для відпрацювання пологів та навичок надання розширеної невідкладної медичної допомоги у дорослих та немовлят.Всі працівники ЕМД на постійній основі перевіряють свої знання та відпрацьовують практичні навички.
Головним завданням відділу є:
Також НТВ організує і проводить навчання з тактичної медицини, розвиває навички реагування на масштабні події, включаючи військові конфлікти, терористичні акти, масові травми та інші події.
Організує навчання та популяризує базові навички домедичної допомоги серед населення з метою підготовки до дій у побутових та надзвичайних ситуаціях до прибуття кваліфікованої медичної допомоги.
На сьогодні вже проведені курси з базової підтримки життя, тактичної медицини, зупинка різних видів кровотеч як для цивільного населення так і працівників силових структур.
Медичні працівники закладу вже успішно пройшли курси з вдосконалення навичок використання медичного обладнання автомобілів ЕМД, первинного огляду дорослого пацієнта, розширені реанімаційні заходи у дорослих та дітей, огляд та надання допомоги дорослому травмованому пацієнту, критичні порушення ритму та ін.